Volg ons op :
Sport Tennis
Disciplines Dubbel
Yannick Lefèbvre en Tom Pelsmaekers hebben zaterdag het WK 49er in het Australische Geelong op de 35e plaats afgesloten. Isaura Maenhaut en Anouk Geurts eindigden in de 49erFX als 31e.
De onzekerheid over de impact van COVID-19 treft een volgende competitie op de kalender: het European Youth Olympic Festival (EYOF) in de Finse stad Vuokatti wordt uitgesteld naar december 2021.
Nina Derwael heeft vrijdag goud veroverd op de Wereldbekermanche turnen in de Qatarese hoofdstad Doha. De bijna negentienjarige Truiense haalde het op de brug met ongelijke leggers met een score van 15.033 - dezelfde score als in de kwalificaties - voor de Chinese Fan Yilin (14.933), de wereldkampioene in deze discipline in 2017, en de Russische Anastasiia Iliankova (14.700).
Na de Olympische Winterspelen in PyeongChang is het uitkijken naar het volgend olympisch event, de Jeugd Olympische Spelen. Die gaan door van 6 tot en met 18 oktober in Buenos Aires. Nieuwe, innovatieve sporten zoals sportklimmen, dance sport, karate en roller sports maken er hun olympisch debuut.
Tim Brys heeft toch nog ambities om op de Olympische Spelen van 2024 in Parijs te roeien, maar dan bij de zwaargewichten. Volgend jaar doet hij op de Olympische Spelen in Tokio met Niels Van Zandweghe een gooi naar eremetaal in de lichte dubbeltwee. Eerder deze week gaf de 28-jarige roeier te kennen dat hij daarna wellicht een punt achter zijn carrière zal zetten, omdat hij de categorie ontgroeid zal zijn.
Op 14 november heeft Parijs 2024 zijn langverwachte Olympische mascottes onthuld: twee Frygische mutsen, die in Frankrijk symbool staan voor vrijheid, ze dragen de naam ‘Phryges’. De Paralympische Spelen krijgen een aparte mascotte waarbij één been van de mascotte vervangen is door een blade, een sportprothese die onder meer in de atletiek wordt gebruikt.
Ben Broeders kreeg zijn ticket voor Tokio door 5.80m te springen in Lievin. Gedurende het hele indoorseizoen heeft hij het nationale record met 10 centimeter verbeterd! Nu zijn competitiekalenders leeg staat, heeft Ben toch nog de mogelijkheid om te trainen aan de Universiteit van Leuven en zijn zwakke punten te verbeteren. Een terugblik op het begin van de carrière van deze 24-jarige Belgische polsstokhoogspringer.
Het is nog even wachten op de Olympische Spelen van Parijs in 2024, maar het Organiserend Comité heeft wel al zijn logo onthult op social media. Ontdek waar het voor staat!
Blijf op de hoogte van onze Belgische atleten onderweg naar de OS. Vul hier je e-mail in en volg hen op de voet!